Теплицы из поликарбоната

Olemas on 10 põhjust, miks valida polükarbonaadist kasvuhoone

Kasvuhoone on olemas praktiliselt igal aiamaal, vahel on neid ka mitu. See pole ka imelik, sest selle abil saab edukalt kasvatada ja tarbida värskeid juurvilju ja rohelist.

Tänapäeval eelistava aiapidajad polükarbonaadist kasvuhooneid analoogilistele lihtsamatest materjalidest valmistatutele.

Vaatleme üksikasjalikumalt nende eeliseid.

  • Valguse läbilaskvus kuni 90%, seda tänu läbilaskvale alusele. Kasvuhoone sees olevad taimed sõna otseses mõttes suplevad päikesekiirtes vajamata mingit täiendavat valgustamist. Polükarbonaat on ökoloogiline materjal ja taimedele ning inimestele ohutu.
  • Lisaks sellele on polükarbonaadist kasvuhooned vastupidavad ultraviolettkiirtele, mis kaitseb saaki edukalt ärakõrvetamise eest. Päikesevalgus ei ole taimede juurestikele kahjulik.
  • Karkassi konstruktsiooni, polükarbonaadist plaatide ja kinnitusdetailide kaal ei ole suur. Plaadid on tühimike (kärgede) arvel kerged, nad kaaluvad 10 korda vähem sarnastest klaasist tehtutest. See võimaldab ehitise alla vundamenti mitte paigaldada.
  • Polükarbonaat talub kergesti temperatuuri langemist. See säilitab enda omadused -50 kuni +120 kraadi juures, mis pikendab ekspluatatsiooniiga kuni 20 aastani ja hoiab eelarvest kokku.
  • Polükarbonaadist kasvuhoone omab enneolematut vastupidavust, taludes paduvihma, lumesadu ja rahet. Materjalitihedus on väga kõrge. Parandamise vajadus puudub, sest katte ruutmeeter talub raskust kuni 80 kg. 4 mm paksust tahvlit ei ole võimalik vasaraga purustada.
  • Materjali struktuur on varustatud kõrge soojusisolatsiooniga. See aitab säilitada soodsaid kliimatingimusi ning soodustab saagikust.
  • Katte eest hoolitsemine ei nõua erilist vaeva. Seda saab seebilahusega ja käsnaga kergesti pesta.
  • Toormaterjali hämmastav plastilisus võimaldab kujundada kaarjat liiki ehitisi.
  • Sooniline kate ei lase kondensaadil ja atmosfääri sademetel koguneda.
  • Polükarbonaadist kasvuhoone valikul ei ole vähetähtis tegur selle välimine väljanägemine. Konstruktsioon näeb välja kaasaegne ja atraktiivne, lisades aiamaale maastikudisaini. Lai valik värvivarjundeid – rohelisest ja kollasest kuni metallilisteni (näiteks pronksjas) – võimaldab valida kasvuhoone vastavalt individuaalsetele eelistustele.

Polükarbonaadist kasvuhooned on valik praktiliste ja muljetavaldavate ekspluatatsiooniomaduste ning atraktiivse välisilme kasuks.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga