Kuidas oma kasvuhoone uueks hooajaks ette valmistada?

Kui aiapidaja ei teostanud sügisel kasvuhoone kevadeks ettevalmistamise vajalikke töid sügisel, siis saab seda teha ka talvel.

Millega tegeleda?

  1. Koguda kokku ja utiliseerida kõik varred ja taimede jäänused.
  2. Mitte lükata kevadesse, vaid juba praegu eemaldada pealmine mullakiht (15-20 cm), sest see on seente mikrofloora kogunemiskoht. Pinnase võib asendada kompostiga või huumusega segatult aiasubstraadiga.
  3. Puhastada sisemised konstruktsioonid ja pinnad mustusest. Kasulik on kõik metallosad sisse määrida, pärast võib kasutada väävlitableti põletamist. Mõne päeva pärast tuleks hoonet tuulutada. Tähtis! Polükarbonaadist kasvuhoonetes ei soovitata väävlitablette kasutada, parem on need asendada tubaka omadega. Samuti ei ole paha kasutada tibentasooli (suitsutabletti Whist).
  4. Seinad tuleb seestpoolt desinfitseerida formaliinilahusega (5%) seda pindadele pritsides. Pärast seda tuleb selle toimimiseks kasvuhoone mõneks päevaks sulgeda ning seejärel võimaldada õhu juurdepääs (paari päeva vältel). Protseduuride lõpetamisel tuleks seinad ja lagi mingi majapidamises kasutatava pesemisvahendiga pesta ning radasid töödelda klooriveega.
  5. Järgmiseks sammuks on vundamendi ülevaatamine ja pragude tihendamine. Seda tööd ei ole vaja jätta kevadeks, sest aja jooksul praod suurenevad. 
  6. Järgnevalt on tähtis avada varjualuse uks, sulgedes samaaegselt tihedalt kõik õhuaknad. Tõmbetuult ei ole vaja, ent mulla läbikülmumine on vajalik. See puhastab mulda võimalikest kahjuritest. 
  7. Kõige tähtsam – talvel on hädavajalik regulaarselt puhastada katust kogunenud lumest. Kriimustuste ennetamiseks on parem kasutada pehmet luuda või pika käepidemega autoharja. Labidat kasutada ei tohi ohu tõttu kattekihti kahjustada. Tähtis! Samuti ei soovitata jääd maha kraapida. See viib paratamatult hõõrdumisteni, mis vähendab polükarbonaadi valguse läbilaskvust.


Järgides neid mittekeerulisi ekspluatatsioonireegleid, saab kasvuhoone katet säilitada heas seisundis pika aja jooksul ning kasutada selle eeliseid pikkade aastate vältel.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga